Aktuality

Vodní dům se výjimečně rozzáří i přes noc

16.05. - Vodní dům se výjimečně rozzáří i přes noc

V podvečer soboty 18. května se Vodní dům připojí k celostátnímu Festivalu muzejních nocí a nabídne svým návštěvníkům jedinečnou atmosféru setmělé expozice a tajemně nasvíceného atria.

 
Ve Vodním domě si připomenuli výročí 80-ti let od zahájení stavby dálnice D1

9.05. - Ve Vodním domě si připomenuli výročí 80-ti let od zahájení stavby dálnice D1

Ve středu 8. května si návštěvníci Vodního domu mohli vyslechnout zajímavou přednášku o historii stavby dálnicí D1 k příležitosti 80. výročí zahájení její stavby. Nechyběly ani komentované prohlídky hráze vodní nádrže Švihov.

 
Poznejte zimoviště netopýra černého

6.05. - Poznejte zimoviště netopýra černého

V pátek 14. 6. 2019 uspořádá Vodní dům ve spolupráci s partnerem Povodí Vltavy, s. p., 4 ojedinělé exkurze do zimoviště netopýra černého. Tento druh je jedním z předmětů ochrany v Evropsky významné lokalitě Želivka.

 
Vydejte se po stopách původní dálnice

30.04. - Vydejte se po stopách původní dálnice

Letos uplyne 80 let od zahájení výstavby dálnice D1. Výročí této všem dobře známe stavby si připomenou 8. května také ve Vodním domě, kde o historii dálnice promluví badatel a publicista Tomáš Janda.

 
Den Země ve Vodním domě patřil obojživelníkům

28.04. - Den Země ve Vodním domě patřil obojživelníkům

V sobotu 27. dubna navštívila Vodní dům více než stovka návštěvníků. Děti se účastnily různých obojživelných hrátek a nechyběla ani komentovaná prohlídka koruny hráze vodní nádrže Švihov.

 
Prožijte Den Země mezi obojživelníky

16.04. - Prožijte Den Země mezi obojživelníky

Vodní dům chystá v sobotu 27. dubna 2019 oslavu Dne Země. Letošní ročník se zaměří na pozoruhodné obojživelníky, ale nezapomene také na vodní nádrž Švihov, kterou přiblíží návštěvníkům komentovaná prohlídka hráze.

 
Zvon pro Zahrádku

15.04. - Zvon pro Zahrádku

Tuto sobotu 20.4.2019 bude zahájena letošní sezóna v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou. Od 11 a od 14 hodin proběhnou komentované prohlídky kostela pro veřejnost pořádané Národním památkovým ústavem, panem kastelánem Bc. Markem Hanzlíkem.

Letošní sezóna je pro Zahrádku jubilejní. O Zahrádecké pouti 15. června 2019 (13 – 17 hodin) si připomeneme 800. výročí první písemné zmínky o Zahrádce. K tomuto výročí bychom rádi získali pro Zahrádku nový zvon.

 
Hmyzí kamarádi ovládli Vodní dům

1.04. - Hmyzí kamarádi ovládli Vodní dům

Páteční večer patřil knížkám, dětem a hmyzu. Ve Vodním domě se totiž konala akce na podporu čtenářské gramotnosti, letos s názvem Ferda Mravenec a jeho hmyzí kamarádi.

 
Oslava Dne vody a třetích narozenin Vodního domu se povedla

25.03. - Oslava Dne vody a třetích narozenin Vodního domu se povedla

V sobotu 23. března se ve Vodním domě slavil nejen Světový den vody, ale také třetí narozeniny tohoto návštěvnického střediska. Vodní dům je otevřen od března 2016 a za tři roky si našel pevné místo mezi oblíbenými turistickými cíli v České republice.

 
Na oslavu Dne vody do Vodního domu

13.03. - Na oslavu Dne vody do Vodního domu

K oslavám Světového dne vody se v sobotu 23. března 2019 připojí i Vodní dům, který zve na komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov na Želivce, představení činnosti záchranné stanice ve Vlašimi a výrobu tradičních dřevěných vodních mlýnků.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  -  >>