Aktuality

Exkurze na mosty na Želivce a za ohroženou kuřičkou

12.11. - Exkurze na mosty na Želivce a za ohroženou kuřičkou

Zveme na exkurzi k zatopeným dálničním mostům a za jedinečnou kuřičkou hadcovou 23.11. od 10:00. Máme poslední volná místa.

 
Vernisáž zahájila výstavu o zaniklé obci Zahrádka

10.11. - Vernisáž zahájila výstavu o zaniklé obci Zahrádka

Po dušičkovém období v sobotu 9. listopadu zavzpomínali ve Vodním domě na zaniklou obec s pohnutým osudem - Zahrádku. Letos by totiž oslavila 800 let od první písemné zmínky. U této příležitosti připravil Vodní dům ve spolupráci se spolkem Přátelé Zahrádky vzpomínkovou výstavu.

 
Pozvánka na seminář Dotace na vodovody, kanalizace, ČOV a řešení následků sucha

1.11. - Pozvánka na seminář Dotace na vodovody, kanalizace, ČOV a řešení následků sucha

Ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR si Vás dovolujeme pozvat ve středu 13. listopadu na seminář "Dotace na vodovody, kanalizace, ČOV a řešení následků sucha". Seminář je určen zástupcům měst a obcí i zpracovatelům projektů a projektových žádostí o dotace z programů administrovaných Státním fondem životního prostředí České republiky.

 
Ve Vodním domě si připomenou výročí 800 let zatopené obce Zahrádky

31.10. - Ve Vodním domě si připomenou výročí 800 let zatopené obce Zahrádky

Společně se ohlédnout za minulostí obce Zahrádka mohou návštěvníci Vodního domu v sobotu 9. listopadu, kdy se chystá vernisáž výstavy Vzpomínka na Zahrádku. Do doby minulé, před zatopením údolí řeky Želivky, nás vrátí dobové fotografie i historická fakta. Akce proběhne u příležitosti 800 letého výročí od první písemné zmínky o této obci.

 

 
 Stromy oslavily svůj svátek

22.10. - Stromy oslavily svůj svátek

V neděli 20. října se slavil Den stromů. Tito velikáni si jistě zaslouží naši pozornost, neboť nám přináší spoustu užitečného. Co to konkrétně je, se dozvěděli návštěvníci Vodního domu.

 
Exkurze na opuštěné dálniční mosty na přehradě Švihov se setkala s úspěchem

21.10. - Exkurze na opuštěné dálniční mosty na přehradě Švihov se setkala s úspěchem

Hulice. V neděli 20. října se ve Vodním domě v Hulicích konala oslava Dne stromů, jejíž součástí byla i botanická exkurze ke břehům vodní nádrže Švihov. Exkurze zavedla účastníky i na opuštěné dálniční mosty, které nikam nevedou.

 
Na zatopené dálniční mosty se poprvé dostanete s průvodcem

15.10. - Na zatopené dálniční mosty se poprvé dostanete s průvodcem

V neděli 20. října se poprvé otevře veřejnosti běžně nepřístupná zóna a návštěvníci Vodního domu se budou moci dostat s průvodcem až ke břehům vodní nádrže Švihov k zatopeným mostům.

 
Připravte se na rozmanitý Den stromů u přehrady Švihov

10.10. - Připravte se na rozmanitý Den stromů u přehrady Švihov

Vodní dům nabídne návštěvníkům 20. října, na který připadá Den stromů, bohatý program. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí. Mezi jinými se budete moci poprvé vydat s průvodcem do běžně nepřístupné zóny na zatopené mosty.

 
S objektivem pod hladinou

9.10. - S objektivem pod hladinou

V sobotu 5. října do Vodního domu zavítal známý fotograf sladkovodního světa Rostislav Štefánek. Vernisáž výstavy fotografií „Ze života pod hladinou“ zahájil přednáškou o tom, co všechno se dá zachytit pod hladinou našich vod.

 
Nahlédnout pod hladinu znamená objevit překvapivý svět

4.10. - Nahlédnout pod hladinu znamená objevit překvapivý svět

Objevit, co se skrývá pod hladinou našich rybníků a řek budete moci v sobotu 5. října v pohodlí a suchu Vodního domu. Návštěvnické středisko totiž připravuje u příležitosti mezinárodního dne zvířat výstavu podvodních fotografií. Zjistíte, že nejen v moři, ale i v našich sladkých vodách bují překvapivý a pestrý život.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  -  >>