Aktuality

Léto patří výletům

25.06. - Léto patří výletům

Pokud nemáte ještě program na červenec, přijďte se podívat třeba do Vodního domu. Ve spolupráci s Povodím Vltavy zde pořádají komentované exkurze na hráz vodní nádrže Švihov, známé též jako Želivka.

 
Švihovská přehrada otevře na jeden den své nitro

22.06. - Švihovská přehrada otevře na jeden den své nitro

Rádi navštěvujete a poznáváte nová místa? Jste milovníci přírody či technických zajímavostí? Pokud ano, máme pro vás jedinečný tip na výlet za poznáním.
 

 
Tátové s dětmi poznávali badatelské pomůcky

17.06. - Tátové s dětmi poznávali badatelské pomůcky

Tátové vzali své děti a vyrazili za zážitky. Na Den otců, v neděli 16. června, se Vodní dům proměnil v přírodovědnou badatelnu.

 
Navštívili jsme zimoviště netopýrů

15.06. - Navštívili jsme zimoviště netopýrů

V pátek 14. června měli návštěvníci Vodního domu možnost podívat se s průvodcem do útrob hráze, kde zimují netopýři. Akce se konala v rámci projektu Setkání s přírodou, které pořádá Český svaz ochránců přírody Vlašim.

 
Na Den otců si zasloužíte pořádný zážitek

12.06. - Na Den otců si zasloužíte pořádný zážitek

V neděli 16. června, kdy se slaví Den otců, se ve Vodním domě chystá přírodovědně badatelské odpoledne. Pro všechny děti a jejich tatínky, dědečky, ale i ostatní návštěvníky bude připraven nevšední program.

 
Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy  v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

10.06. - Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Hledáme člověka, který bude sdílet naše nadšení pro ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví (nejen) na Podblanicku, jsou mu vlastní myšlenky ochrany přírody a životního prostředí, rád pracuje s lidmi, dovede si stanovit cíl a nadchnout pro ně i ostatní, nebojí se ani administrativy, zkrátka je připraven být „hnacím motorem“ pro malý ekovýchovný tým v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Zahrádecká pouť se blíží

5.06. - Zahrádecká pouť se blíží

V sobotu 15.6. se uskuteční další ročník tradiční Zahrádecké pouti. Letos si při této příležitosti připomeneme 800. výročí první písemné zmínky o Zahrádce.

 
Odhalili jsme tajemství vodních breberek

3.06. - Odhalili jsme tajemství vodních breberek

V sobotu 1. června děti pod vedením lektorů Vodního domu odhalili, co se skrývá v podvodním světě, a seznámili se s malými vodními živočichy. Oblíbený Den vodních breberek se tak uskutečnil již po čtvrté.

 
Staňte se adoptivním rodičem netopýra Lumíra

29.05. - Staňte se adoptivním rodičem netopýra Lumíra

Hendikepovaný netopýr rezavý jménem Lumír je velmi oblíbený především u menších dětí, které si ho mohou nakrmit při některém z komentovaných krmení. Nyní hledá adoptivní rodiče.

 
Poznejte zimoviště netopýra černého

22.05. - Poznejte zimoviště netopýra černého

V pátek 14. 6. 2019 uspořádá Vodní dům ve spolupráci s partnerem Povodí Vltavy, s. p., 4 ojedinělé exkurze do zimoviště netopýra černého. Tento druh je jedním z předmětů ochrany v Evropsky významné lokalitě Želivka.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  -  >>