Aktuality

Na oslavu Dne vody do Vodního domu

13.03. - Na oslavu Dne vody do Vodního domu

K oslavám Světového dne vody se v sobotu 23. března 2019 připojí i Vodní dům, který zve na komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov na Želivce, představení činnosti záchranné stanice ve Vlašimi a výrobu tradičních dřevěných vodních mlýnků.

 
Vodnímu domu se daří a chystá novinky na rok 2019

25.02. - Vodnímu domu se daří a chystá novinky na rok 2019

Ve čtvrtek 21. února proběhlo druhé setkání Rady Vodního domu. U jednoho stolu se sešli zástupci partnerů a odborníků, aby se seznámili s činností návštěvnického střediska v uplynulém roce a jednali o aktivitách a činnostech v roce nadcházejícím.  

 
Vodníci a víly měli dostaveníčko ve Vodním domě

11.02. - Vodníci a víly měli dostaveníčko ve Vodním domě

Únor je měsícem masopustu a karnevalové veselí se nevyhnulo ani Vodnímu domu. Dostaveníčko si zde totiž dali vodníci, víly, rusalky, ale i jiné pohádkové bytosti.

 
Hledáme novou posilu

16.01. - Hledáme novou posilu

ČSOP Vlašim vypisuje výběrové řízení na pozici chovatel ryb, správce a údržbář areálu Vodního domu.

 
Otevírací doba Vodního domu na přelomu roku

10.12. - Otevírací doba Vodního domu na přelomu roku

Pokud byste rádi navštívili Vodní dům ještě v tomto roce, máte čas do 19. prosince. Od 20.12.2018 do 14.1.2019 budeme mít zavřeno. Přejeme vám klidný advent a krásné vánoční svátky a od 15. ledna 2019 se opět těšíme na vaši návštěvu. 

 
2.ročník soutěže Šetřím, šetříš, šetříme? Aneb vody je málo právě začal

10.12. - 2.ročník soutěže Šetřím, šetříš, šetříme? Aneb vody je málo právě začal

Tématem soutěže je úspora pitné vody, využívání šedé vody, projekty na zadržování vody v okolí školy a možnosti využití dešťové vody. Soutěž finančně podpořil Středočeský kraj.

 
Hedvábné malování a exkurze na hráz Želivky uzavřely letošní sezónu ve Vodním domě

26.11. - Hedvábné malování a exkurze na hráz Želivky uzavřely letošní sezónu ve Vodním domě

Sobotní deštivé počasí neodradilo návštěvníky Vodního domu a tak se komentované prohlídky hráze zúčastnilo 78 lidí od dětí až po seniory. V učebně Vodního domu pak na návštěvníky čekalo barevné tvoření na hedvábné šátky, kterým provázela výtvarnice Martina Poustecká.

 
Přes 200 žáků se seznámilo s Naturou 2000 a přírodou kolem Želivky

23.11. - Přes 200 žáků se seznámilo s Naturou 2000 a přírodou kolem Želivky

Natura 2000, ptačí oblasti, evropsky významná lokalita Želivka a ochrana přírody v České republice - to jsou témata dvou nových výukových programů, které v roce 2018 nabídnul Vodní dům základním školám díky evropskému projektu Life - Život pro kuřičku.

 
NET4GAS pomáhá být blíž k přírodě

15.11. - NET4GAS pomáhá být blíž k přírodě

NET4GAS systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ znamená významnou součást trvale udržitelného rozvoje. Je dlouholetým generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  -  >>