Aktuality

Co má společného klimatická změna a historie vodní nádrže?

6.09. - Co má společného klimatická změna a historie vodní nádrže?

Opravdu se dá spojit klimatická změna s historií stavby vodní nádrže? To se dozvíte ve Vodním domě v sobotu 21. 9. Budete moci načerpat jak zážitky tak zajímavé informacemi. Na své si přijdou téměř všichni. Vodní dům totiž chystá přednášku o historii stavby vodní nádrže Švihov a zároveň přivítá mobilní planetárium.

 
Kostel v Zahrádce opět ožije

29.08. - Kostel v Zahrádce opět ožije

Vážení přátelé, rádi bychom vás pozvali na další ročník Hradozámecké noci v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou. Akce se letos koná v sobotu 31.8.

 
Do borů k Želivce se vrací ovce, pomohou chránit ohroženou kuřičku hadcovou

22.08. - Do borů k Želivce se vrací ovce, pomohou chránit ohroženou kuřičku hadcovou

Na území národní přírodní památky Hadce u Želivky vrací ochránci přírody z Vlašimi tradiční způsob hospodaření – pastvu ovcí. Spásání pomáhá ve zdejších lesostepích udržet podmínky pro kriticky ohroženou kuřičku hadcovou.

 

 
Netopýří setkání s úspěchem

9.08. - Netopýří setkání s úspěchem

Ve čtvrtek 8. srpna měli návštěvníci Vodního domu možnost setkat se s netopýry. Pro netopýry to bylo pro změnu setkání s úspěchem. Přišlo se na ně podívat přes šest desítek návštěvníků.

 
Léto patří výletům

25.06. - Léto patří výletům

Pokud nemáte ještě program na červenec, přijďte se podívat třeba do Vodního domu. Ve spolupráci s Povodím Vltavy zde pořádají komentované exkurze na hráz vodní nádrže Švihov, známé též jako Želivka.

 
Švihovská přehrada otevře na jeden den své nitro

22.06. - Švihovská přehrada otevře na jeden den své nitro

Rádi navštěvujete a poznáváte nová místa? Jste milovníci přírody či technických zajímavostí? Pokud ano, máme pro vás jedinečný tip na výlet za poznáním.
 

 
Tátové s dětmi poznávali badatelské pomůcky

17.06. - Tátové s dětmi poznávali badatelské pomůcky

Tátové vzali své děti a vyrazili za zážitky. Na Den otců, v neděli 16. června, se Vodní dům proměnil v přírodovědnou badatelnu.

 
Navštívili jsme zimoviště netopýrů

15.06. - Navštívili jsme zimoviště netopýrů

V pátek 14. června měli návštěvníci Vodního domu možnost podívat se s průvodcem do útrob hráze, kde zimují netopýři. Akce se konala v rámci projektu Setkání s přírodou, které pořádá Český svaz ochránců přírody Vlašim.

 
Na Den otců si zasloužíte pořádný zážitek

12.06. - Na Den otců si zasloužíte pořádný zážitek

V neděli 16. června, kdy se slaví Den otců, se ve Vodním domě chystá přírodovědně badatelské odpoledne. Pro všechny děti a jejich tatínky, dědečky, ale i ostatní návštěvníky bude připraven nevšední program.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  -  >>