30. 4. 2019

Letos uplyne 80 let od zahájení výstavby dálnice D1. Výročí této všem dobře známe stavby si připomenou 8. května také ve Vodním domě, kde o historii dálnice promluví badatel a publicista Tomáš Janda.

O této dálnici ví každý řidič své, ale ne všichni už vědí, jak probíhala její výstavba a jak je spojena s vodní nádrží Švihov. Původní trasa dálnice totiž musela být z důvodu výstavby vodní nádrže změněna, jako memento zůstala torza dvou mostů tyčící se do dnes nad hladinou nádrže.

„O starých mostech a dalších zajímavostech stavby dálnice bude ve Vodním domě od 14:00 přednášet pan Tomáš Janda, který se dlouhodobě zabývá historií výstavby dálnic a vývojem mostního stavitelství,“ přiblížila pro návštěvníky Veronika Bergerová, lektorka návštěvnického střediska. Součástí akce budou i dvě komentované prohlídky hráze vodní nádrže Švihov, kam se běžně lidé nedostanou, protože je z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupná, stejně jako břehy celé vodní nádrže.

Komentované prohlídky hráze začínají v 11:00 a 13:00, sraz účastníků je na recepci Vodního domu vždy minimálně 15 minut před začátkem exkurze. Doporučujeme předem si rezervovat místo pomocí webového formuláře, protože kapacita exkurzí je omezená. Více informací o akci a přihlašovací formulář zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

2019-04-30T09:54:51+02:00
Přejít nahoru