Exkurze

Exkurze2024-06-04T09:50:29+02:00

EXKURZE NA HRÁZ

Vodárenská nádrž, rozkládající se na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny, zásobuje pitnou vodou hlavní město Prahu, středočeskou oblast a části jihočeské a východočeské oblasti České republiky. Oficiálně se toto vodní dílo sice jmenuje Švihov, známější je ale – podle řeky, na níž leží – jako Želivka. Nabízíme vám komentovanou prohlídku po hrázi tohoto vodního díla.

Prohlídky probíhají  od března do října, od úterý do pátku v čase 9 – 15h. Minimální počet účastníků je 10 osob, pokud jste jednotlivci, můžeme vás zkusit připojit např. ke školním exkurzím.

Komentované prohlídky hráze

v roce 2024 až od září.

Pravidla pro účastníky exkurzí

  • Sraz účastníků je vždy v recepci Vodního domu.
  • Každý účastník do prezenčního archu se zapíše své jméno, příjmení, datum narození a bydliště. Osobní údaje poskytnuté v rámci exkurze na hráz jsou zpracovávány v souladu s Politikou ochrany osobních údajů Povodí Vltavy, státní podnikVíce informací naleznete zde.
  • Na hráz není možné vnášet žádná zavazadla, ani příruční – účastníci si je mohou uložit do uzamykatelných skříněk ve Vodním domě.
  • Fotografování je povoleno.
  • Při exkurzi se pohybujeme jen po silnici na koruně hráze – nevstupujeme dovnitř tělesa hráze ani na přístupovou lávku a sdružený objekt.

Délka exkurze je cca 45 – 60 minut.

Jste-li organizovaný zájezd, prezenční listinu vám pošleme emailem. Předem vyplněnou ji odevzdáte na recepci Vodního domu před zahájením exkurze.

Jednotná cena komentované prohlídky hráze je 120 Kč za 1 osobu.

EXKURZE NA MOSTY

Navštivte opuštěné dálniční mosty legálně, s vyškoleným průvodcem ČSOP Vlašim. Takzvané „nedokončené mosty“ jsou lákavým turistickým cílem, nicméně leží v ochranném pásmu vodního zdroje, kam je veřejnosti vstup přísně zakázán. Jedinou možností, jak se na toto místo podívat, je tedy exkurze, kterou nabízí Vodní dům.

Exkurze probíhají od března do června a od září do listopadu v předem vypsaných termínech.

REZERVACE ZDE

Pravidla pro účastníky exkurzí:
– do prezenčního archu se zapisuje jméno, příjmení, datum narození a bydliště každého účastníka exkurze; Osobní údaje poskytnuté v rámci exkurze na hráz jsou zpracovávány v souladu s politikou ochrany osobních údajů ČSOP Vlašim a s. p. Povodí Vltavy.
 doprava na exkurzi je zajištěna hromadně, návštěvníci zanechají svá vozidla na parkovišti Vodního domu
– fotografování je povoleno
– účast na exkurzi je na vlastní nebezpečí, část exkurze vede zhoršeným terénem – nedoporučujeme pro osoby se sníženou pohyblivostí a kočárky, doporučujeme především vhodnou turistickou obuv
– zákaz vnášení chemikálií a dalších nebezpečných látek do zóny souvislé ochrany vodního zdroje
– exkurze je vedena průvodcem, koná se za každého počasí, trvá přibližně 3 hodiny, pěší část je dlouhá cca 3 km

Jednotná cena vstupného je 350 Kč za 1 osobu. 

Přejít nahoru