Slavili jsme Den Země společně s rybami

V sobotu 22. dubna se ve Vodním domě slavil Den Země. Krásné počasí lákalo k výletům a tak si dopolední návštěvu hráze nádrže Švihov a odpolední zábavné aktivity nenechalo ujít přes 150 návštěvníků. Velký úspěch zaznamenala i nová venkovní hra, která nejen děti zavedla do světa ryb.

Dopoledne proběhla komentovaná prohlídka hráze naší největší vodárenské nádrže Švihov, kterou si nenechalo ujít téměř 40 návštěvníků. Ty doprovodila průvodkyně Eva Molčanová.

Na odpolední program, hlavně díky krásnému slunečnému počasí, dorazilo dalších 120 návštěvníků. Hojná účast byla na komentovaném krmení raků, kde se návštěvníci dozvěděli informace ze života raků a problematice invazních druhů, které ohrožují naše původní druhy raků. Mezitím už další hosté sestavovali vodní mlýnky, hráli různé aktivity v areálu Vodního domu a s chutí se pouštěli do nové interaktivní venkovní hry na téma „Kdyby ryby mohly mluvit“. Ke hře je na vyzvednutí hrací karta na recepci střediska. Trasa vede kolem Vodního domu a na konci čeká na luštitele drobná odměna. Hru zvládnou děti od deseti let, mladší s dopomocí rodičů.  „Tato hra bude k dispozici přibližně měsíc. Poté ji na Muzejní noc nahradí nové téma, a to invazní druhy České republiky“, říká lektorka výukových programů Michaela Machalová.

Další program bude ve Vodním domě k dispozici právě na zmiňované Muzejní noci, která proběhne 20. května ve večerních hodinách. Mimo netradiční večerní prohlídky expozice je v plánu komentované krmení raků a netopýrů a nové téma venkovní hry.

2023-04-26T13:07:37+02:00
Přejít nahoru