Den nabitý zážitky

V sobotu 13. června Vodní dům pořádá hned dvě zajímavé akce. V nabídce je botanická exkurze na unikátní národní přírodní památku Hadce u Želivky nebo zábavné badatelské odpoledne nejen pro tatínky s dětmi.

Na své si přijdou opravdu různorodé zájmové skupiny. Dopoledne bude především pro ty, kteří rádi chodí do přírody a poznávají její rozmanitost. V 10:00 hodin bude sraz na exkurzi za vzácnou hadcovou květenou do NPP Hadce u Želivky. Výjimečně se nezačne ve Vodním domě, ale nedaleko hadců samotných – u informačního altánu na silnici z Bernartic do Borovska. Dostat se s odborníkem do národní přírodní památky je opravdu jedinečná možnost, jak se dozvědět spoustu zajímavých věcí jak o místních rostlinách, tak o ochraně přírody jako takové.

Odpoledne zase osloví hravější část vaši osobnosti. Seznámíte se s nejrůznějšími způsoby objevování přírody a sami si je budete moci vyzkoušet. Hravé odpoledne cílí také na tatínky s dětmi a chce tak upozornit na den otců, který doplňuje dvojici ke dni matek. Přijďte tedy oslavit den otců společně a hravě do Vodního domu. Bádání začne ve 13:00 hodin a během dne si budete moci vyrobit malý dárek v podobě vyřezávané lodičky.

Dopolední exkurze bude probíhat v terénu, doporučujeme pevnou obuv. Doprava na místo srazu je individuální. Ani na exkurzi ani na badatelské odpoledne není nutná registrace, vstup na akce je zdarma. Více informací zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

Akce se uskuteční za podpory Středočeského kraje

2020-09-29T14:58:06+02:00
Přejít nahoru