S vážkami nebuďte na vážkách

V sobotu 12. června ve Vodním domě zjistíte, že není vážka jako vážka a při jejich určování už nebudete váhat. Koná se zde totiž další z odpoledních akcí pro veřejnost, která představí tyto létající drahokamy. Akce je součástí Setkání s přírodou, které pořádá Český svaz ochránců přírody.

Během sobotního odpoledne se vážky představí hned několikrát – ve vnitřní expozici Vodního domu si návštěvníci můžou prohlédnout nový infopanel, který se věnuje rozmnožování vodního hmyzu a jeho přizpůsobení životu ve vodě. Jeho součástí je i krátký film ze života vážek. Shlédnout můžete také fotografickou výstavu „Ze života vážek“. Ta ukazuje nejen rozmanitost vzhledu těchto létajících drahokamů, ale také jejich životní prostředí na Podblanicku. Nejdůležitější část akce přibližuje ředitelka Vodního domu, Kateřina Zemanová: „Nebylo by to důkladné seznámení bez představení vážek v jejich přirozeném prostředí. Proto se vypravíme k našemu expozičnímu jezírku a nedalekému mokřadu, kde budeme pozorovat nejen dospělé vážky, ale pokusíme se objevit i jejich larvy, které žijí ve vodě. Pomocí mikroskopů, lup a určovacích klíčů pak budeme rozlišovat, o jaké druhy se jedná.“

Program začíná v sobotu 12. června ve 13:00 prvním společným lovením breberek. Další lovení budou následovat každou celou hodinu až do 16:00. Vše bude probíhat ve venkovním areálu Vodního domu. Více informací zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

Realizováno v rámci programu Českého svazu ochránců přírody “Ochrana biodiverzity”, který podporují:

2021-10-19T16:23:38+02:00
Přejít nahoru