Poznejte zimoviště netopýra černého

22. 5. 2019

V pátek 14. 6. 2019 uspořádá Vodní dům ve spolupráci s partnerem Povodí Vltavy, s. p., ojedinělé exkurze do zimoviště netopýra černého. Tento druh je jedním z předmětů ochrany v Evropsky významné lokalitě Želivka.

Výprava za vzácnými orchidejemi, netopýry v opuštěných štolách, tajemnými břehulemi, exkurze do starého zámeckého parku či hlubokého říčního kaňonu… To je jen namátkový výčet akcí uskutečněných v rámci tohoto projektu. ČSOP jím chce široké veřejnosti představit nejen přírodní krásy a zajímavosti, ale i svojí práci.

ČSOP Vlašim v rámci akce Setkání s přírodou zve všechny zájemce na komentovanou prohlídku zimoviště netopýra černého, který je jedním z předmětů ochrany v Evropsky významné lokalitě Želivka.

V pátek 14.6. od 9:00 proběhnou 4 komentované prohlídky, celkem pro 100 předem přihlášených zájemců.

Rezervace pouze pomocí formuláře zde: https://1url.cz/dMjFV

Kapacita je omezená, více informací najdete na webu www.vodni-dum.cz nebo na telefonu 602 665 409.

Doplňující informace ke kampani:
Smyslem kampaně ČSOP je umožnit veřejnosti navštívit přírodovědně zajímavá místa v doprovodu zasvěceného průvodce. Zájemci tak mohou v atraktivní době navštívit cenné lokality, vidět vzácné rostliny a živočichy, seznámit se s důvody ochrany vzácných či ohrožených míst a druhů i se smyslem konkrétních ochranářských aktivit.
Termín kampaně má začátek vždy druhý pátek v červnu a konec následující neděli.

http://www.setkanisprirodou.cz

2019-05-22T11:43:13+02:00
Přejít nahoru