Všechny aktuality

Ve Vodním domě proběhl Den vody

aktuality

23.03.2018

Akce se zúčastnilo 50 návštěvníků, z nichž prvních dvacet předem přihlášených mělo možnost prohlédnout si veřejnosti běžně nepřístupnou hráz vodní nádrže Švihov. I když počasí bylo nevlídné a teploty se blížily téměř k nule, setkala se hodinová prohlídka s úspěchem a průvodkyně odpovídala na mnohé zvídavé dotazy. Možná se v řadách účastníků najdou i noví pěstitelé vzácné kuřičky hadcové.

Po prohlídce hráze jsme se zahřáli během zajímavé prezentace laboratoří Povodí Vltavy. Nejprve jsme shlédli prezentaci o činnosti laboratoří, co všechno se vlastně může ve vodě sledovat, měřit a jak probíhá práce v terénu. Řeč byla také o povodních v roce 2013 a co udělala povodňová vlna s kvalitou vody právě v přehradě Švihov. 

Po přednášce jsme se přesunuli k expozičnímu jezírku, kde jsme si za pomoci mnoha pomůcek a přístrojů vyzkoušeli odběry a vzorkování vody. Mimochodem, tušíte, na co se používá anděl nebo poslanec?

 

Vzhledem k nepříznivému počasí byla připravena i výroba dřevěných vodních mlýnků, kterou využili především rodiče s malými dětmi.

 Pokud jste naši akci nestihli a chtěli byste si mlýnek také vyrobit, máme pro vás dobrou zprávu. Materiál na jejich výrobu můžete nově zakoupit v našem obchůdku na recepci Vodního domu, třeba při návštěvě další zajímavé přednášky pro veřejnost. Ta se bude konat v středu 11. dubna a věnovat se bude výzkumu bolena dravého ve v.n. Švihov. Tímto vás srdečně zveme

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: proběhlo
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj