Muzejní noc ovládnou želvy, raci a nutrie

V sobotu 20.5. se návštěvníkům opět otevře Vodní dům v nevšedním čase. Proběhne tradiční Muzejní noc, která je letos věnována problematice nezvaných hostů v České republice. Kromě klasické otevírací doby se Vodní dům v sobotu otevře i od 18 do 22 hodin. Součástí programu bude komentované krmení raků, povídání o invazních druzích a mnoho dalších aktivit. Zároveň bude uvedena nová venkovní hra s již zmíněným zaměřením. Vyrazte s rodinou nebo přáteli na nevšední podvečerní výlet. 

Muzejní noc je již tradiční součástí akcí, které Vodní dům pořádá. Letošní rok bude věnována tématu invazních druhů v České republice, kteří jsou čím dál větším problémem. V sobotu bude otevřeno dle klasické otevírací doby, ale navíc se brána otevře ještě v 18:00. První plánované komentované krmení raků začne v 18:30. Následuje krátká přednáška, která se zaměří na invazní živočišné druhy ČR. Začátek přednášky je v 19 hodin. Ve 20 hodin začne druhé komentované krmení raků. „Letos jsme vybrali téma, které nám přijde aktuální a chceme lidem více přiblížit, kde je v tomto ohledu problém.“ říká lektorka Michaela Machalová.

Návštěvníci mohou vyzkoušet novou venkovní hru na téma invazních druhů České republiky. Trasa povede kolem Vodního domu a za splnění je čeká drobná odměna. Začátek i konec hry je na recepci Vodního domu.

Doplňující informace:

Vstupné na akci je vstupné do Vodního domu a není třeba si místo předem rezervovat. Více informací zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

Bc. Michaela Machalová

Kontakt: michaela.machalova@csop.cz; 602 665 409

2023-05-17T13:44:09+02:00
Přejít nahoru