Pro mateřské školy

1. Putování s vodní vílouDěti se seznámí s koloběhem vody v přírodě a získají základní poznatky o vlastnostech vody. Provázet nás bude vodní víla, se kterou se naučíme básničku, zahrajeme si vodní hru a aktivně zapojíme všechny naše smysly.

Délka programu: 60 minut.
Doporučený věk účastníků: 4-6 let
Poznámka: interiér Vodního domu
 

2. Od vajíčka k žabceZažijeme dobrodružné putování, při kterém si poslechneme příběh plný zvuků z živočišné říše, těla si protáhneme zábavnou hrou a na závěr se převtělíme do žabiček, které se snaží ulovit mouchu k snídani. Děti se dozví, jak se z vajíčka stane žabka, jaké nebezpečí může na žáby číhat během cesty k rybníku a jak mohou lidé žábám pomoci.

Délka programu: 60 minut.
Doporučený věk účastníků: 4-6 let
Poznámka: doporučené období březen-červen


3. Vodník Švihák a jeho breberkyMůže chytit vodník blechy? Jak vlastně taková vodní blecha vypadá a čím se živí? Programem děti provází místní vodník Švihák, se kterým se děti vydají na dobrodružnou výpravu. Společně nahlédneme pod vodní hladinu a povíme si, koho můžeme u vody potkat. Na závěr nalovíme rozmanité vodní organismy, které prozkoumáme lupami a zkusíme určit jejich jména.

Délka programu: 60 minut
Doporučený věk účastníků: 5-6 let
Poznámka: exteriér Vodního domu, pouze září  a duben - červen, doporučujeme vhodné oblečení na ven, holínky nebo crocsy.

4. Na návštěvě u netopýrůProgram dětem zábavnou a hravou formou přiblíží život netopýrů. Průvodkyní je netopýřice Lucka, se kterou děti hledají a loví potravu, poznávají různé typy úkrytů, které netopýři střídají v závislosti na ročním období, vyzkouší si orientaci v prostoru pomocí zvuků a dozví se, co netopýry v přírodě ohrožuje.

Délka programu: 60 minut
Doporučený věk účastníků: 3-6 let