Všechny aktuality

Netopýří setkání s úspěchem

aktuality

9.08.2019

Ve čtvrtek 8. srpna měli návštěvníci Vodního domu možnost setkat se s netopýry. Pro netopýry to bylo pro změnu setkání s úspěchem. Přišlo se na ně podívat přes šest desítek návštěvníků.

Dalších sto návštěvníku mělo přitom možnost podívat se přímo do zimoviště netopýrů v nedaleké hrázi vodní nádrže Švihov. Zimoviště, které se nachází v revizní štole hráze, je běžně veřejnosti nepřístupné. Tentokrát však otevřelo svoje brány a nabídlo jedinečnou exkurzi.

Kromě prohlídky zimoviště, byla nachystaná také výtvarná dílnička, kde si děti mohly vyrobit vlastní rozmanité netopýrky. Akce vyvrcholila přednáškou paní Dáši Zieglerové z organizace ČSOP Nyctalus, která se zabývá záchranou a ochranou netopýrů. „Přednáška byla doplněna komentovaným krmením hendikepovaných netopýrů. Návštěvníci tak viděli netopýry na vlastní oči, a kdo chtěl, mohl si je i pohladit,“ doplnila Veronika Dušková, lektorka Návštěvnického střediska.

Kromě této události, Vodní dům chystá přes léto další komentované prohlídky po koruně hráze vodní nádrže Švihov. Plánované termíny zájemci naleznou na adrese www.vodnidum.cz nebo na emailu vodnidum@csop.cz.

 

Mgr. Veronika Dušková

Kontakt: veronika.duskova@csop.cz, 602 665 409

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj