Všechny aktuality

Hedvábné malování a exkurze na hráz Želivky uzavřely letošní sezónu ve Vodním domě

aktuality

26.11.2018

Hráz vodní nádrže Švihov je velkým lákadlem pro turisty ze širokého okolí. To se ukázalo v průběhu celé turistické sezóny, kdy si ji přijížděli prohlédnout lidé z celé republiky. V sobotu 24. listopadu tomu nebylo jinak. I přes deštivé a studené počasí byly oba dopolední termíny zaplněné a prohlídka měla u návštěvníků velký úspěch. V průběhu exkurzí padalo mnoho zvídavých dotazů, především na aktuální stav vody, výšku hladiny při posledních povodních nebo třeba na množství netopýrů aktuálně zimujících v revizní štole.

Během března až listopadu se komentovaných prohlídek hráze vodní nádrže Švihov zúčastnilo celkem 4 295 lidí, z toho 2 368 osob z řad turistů a 1 927 osob z řad žáků, studentů a učitelů.

Po prohlídce hráze čekal na promrzlé návštěvníky výtvarný workshop, během kterého si mohli zájemci namalovat šátek z pravého hedvábí. Připraveny byly speciální barvy, štětce a také fény pro urychlení schnutí. Do tvoření se zapojili jak dospělí, tak děti a vznikala opravdu nádherná dílka.

 

Děkujeme našemu partnerovi, společnosti Veolia, za finanční podporu této akce a věříme, že šátky budou krásnou památkou na Vodní dům nebo  třeba osobním dárkem pod vánočním stromečkem.

Vodní dům zůstává pro návštěvníky otevřen do 19.12.2018 mimo pondělí od 9:00 do 16:00, pouze venkovní vodní prvky jsou již vypuštěné a zazimované.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: proběhlo
Projekt: Vodní dům - aktuality