Všechny aktuality

Ve Vodním domě se netopýři pozorovali, krmili, hladili i vyráběli

aktuality

13.08.2018

„Celodenní akce pořádaná ČSOP Vlašim se jmenovala Setkání s netopýry. První část dne nabídla pět odborných exkurzí do revizní štoly v hrázi vodní nádrže Švihov. Revizní štola je jedním z nejdůležitějších míst na hrázi a jako taková je veřejnosti nepřístupná a přísně střežená. Je to také místo, které v zimních měsících využívá mnoho druhů netopýrů jako své zimoviště“, uvedla Kateřina Zemanová, ředitelka Vodního domu.

Celkem se pěti exkurzí zúčastnilo 125 předem přihlášených a zaregistrovaných osob. Přímo ve štole byli k vidění dva netopýři, kteří se zde pravděpodobně chladili v těchto horkých dnech.

Další živí netopýři pak byli k vidění ve Vodním domě, kde odpoledne probíhala druhá část akce. Děti mohly shlédnout loutkový film Hurvínek a netopýři a ve výtvarné dílničce si vyrobit vlastního netopýrka jednou z vybraných technik.

Odpoledne se konala přednáška paní ing. Dagmar Zieglerové, předsedkyní spolku ČSOP Nyctalus. Zúčastnilo se jí téměř 40 posluchačů.  V závěru přednášky proběhlo i komentované krmení netopýrů a některé odvážné děti si netopýrky také pohladily.

Děkujeme našim partnerům, kteří se na konání akce podíleli. Povodí Vltavy umožnilo exkurze do nitra hráze a Středočeský kraj akci podpořil finančně. Zároveň zveme všechny naše příznivce na další z připravovaných akcí. První podzimní s názvem Drátování z hadce se bude konat v sobotu 29.9.2018 a budeme vyrábět šperky a jiné drobnosti ze serpentinitu (hadce).

Rozsáhlou fotodokumentaci si můžete prohlédnout na našem FB profilu.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: proběhlo
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj