Všechny aktuality

Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

aktuality

9.07.2018

Společnou vstupenkou vyšli už loni provozovatelé turistických cílů v okolí želivské přehrady vstříc návštěvníkům, kteří plánují si v této zajímavé oblasti prohlédnout více expozic. „Společná vstupenka platí po celou turistickou sezónu, takže není nutné všechna místa navštívit v jeden den“, vysvětluje ředitelka Vodního domu Kateřina Zemanová.

Zakoupit si ji návštěvníci mohou na každém z partnerských míst, tedy ve Včelím světě v Hulicích, ve Vodním domě a v infocentru na zámku ve Zruči nad Sázavou. S touto jedinou vstupenkou pak mohou každé z těchto míst navštívit.

Pokud pojede směrem od dálnice D1, využijte exit 56, navedou vás hnědé turistické směrovky. Včelí svět, který hravým způsobem představuje život včel, najdete přímo v obci Hulice. Pojedete-li z Hulic do Zruče nad Sázavou, zaujme vás vlevo ještě před ostrou zatáčkou u úpravny vody architektonicky zajímavá stavba Vodního domu. Uvnitř i venku v atriu najdete interaktivní exponáty, týkající se vody a také přírody v okolí vodní nádrže Švihov. Ve Zruči potom zaparkujte u zámku a vystupte na Kolowratskou věž, ze které je krásný výhled na celý zámecký areál.

Ve Zruči čekají držitele společné vstupenky také dva bonusy. Procházku zámeckým parkem mohou zakončit nad šálkem čaje nebo espressa v penzionu Pod Zámkem. A pokud po prohlídce historických i moderních lodí a modelu řeky s bezpečným a nebezpečným jezem ve Vodáckém muzeu dostanou hlad, doporučujeme zajít si na oběd do Hotelu Zruč na Náměstí Míru. Točenou limonádu nebo třetinku piva k jídlu tam dostanou zdarma.

Ceník společné vstupenky Zážitky u Želivky: Společná vstupenka pro dospělého stojí 200 Kč, pro dítě 110 Kč a zlevněná pro studenty a důchodce 130 Kč. Rodinná vstupenka, která platí pro 2 dospělé a 2 děti, pak stojí 500 Kč.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů