Všechny aktuality

Nová kniha Václava Cílka Voda a krajina bude pokřtěna ve Vodním domě

aktuality

3.01.2018

Kniha Voda a krajina je výpravným souborem textů o různých podobách vody v krajině a je doplněna atraktivními fotografiemi. Kolektiv odborníků soustředěných kolem geologa a spisovatele Václava Cílka se v ní detailně věnuje konkrétním místům, ležícím zejména ve středních Čechách, je však zřejmé, že její autoři mají zároveň zahraniční zkušenosti i znalost globálního kontextu. Kniha tak představuje návod, jak přistupovat k vodě v době očekávaných klimatických změn. Soustřeďuje se na téma zadržování vody v krajině a přirozených úprav říční krajiny.

Všechny, kdo se chtějí o důležitém a nanejvýš aktuálním tématu vody v krajině dozvědět více, srdečně zveme v úterý 9. ledna v 15,30 hodin do Vodního domu na setkání s autory.

Kniha Voda a krajina je určená lidem, kterým voda začíná scházet i těm, kteří mají rádi řeky, ryby, ledňáčky a celou českou krajinu a ve Vodním domě bude možné si ji zakoupit buď přímo při křtu, nebo kdykoli potom každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

Touto slavostní akcí se zároveň završuje projekt Dofinancování Vodního domu, v rámci kterého Středočeský kraj podpořil doplnění exponátů i technologické úpravy areálu dotací ve výši 2 milionů korun.

Autor: Mgr. Tereza Ptáčková
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj