Všechny aktuality

Vodní dům přivítal nového obyvatele

aktuality

28.08.2017

Během dne měla možnost rovná stovka zájemců navštívit revizní štolu pod hrází vodní nádrže Švihov. Tato štola slouží několika druhům netopýrů jako zimoviště a běžně je veřejnosti nepřístupná. Provázeli nás hrázní, kteří ochotně odpovídali na zvídavé otázky návštěvníků.


Odpoledne zvláště děti využily výtvarnou dílničku, kde si mohly vyrobit ponožkového netopýra, vyzdobit si netopýří kabelku nebo vybarvit a sestavit papírovou hru "Nebe, peklo, ráj", samozřejmě tématicky zaměřenou na netopýry. Za tyto tvořivé aktivity moc děkujeme Veronice Komorousové a Martině Iblové, autorkám úžasné dětské knížky Netopýří chmýří.

A závěr dne již patřil paní Zieglerové, její dceři Aničce a především třem netopýrům rezavým. Ještě před samotnou přednáškou nám byl do Vodního domu slavnostně svěřen do péče sameček netopýra rezavého jménem Lumír. Bohužel mu chybí koneček křídla a proto se nemůže vrátit do přírody.


Následovala velice zajímavá přednáška o životě těchto tajuplných nočních savců, také jsme si mohli pohladit dvě netopýří samičky, které pak za odměnu dostaly k večeři hromádku moučných červů.


Děkujeme všem, kdo nám s dnešním dnem pomáhali a samozřejmě také návštěvníkům, kteří si udělali čas a zavítali k nám, moc si vaší podpory vážíme.

Netopýr Lumír bude ve Vodním domě k vidění na akcích pro veřejnost a také školáci se s ním budou seznamovat během výukových programů a ukázek, které pro školy pořádáme.

Autor: Mgr. Kateřina Zemanová, DiS.
Kategorie: proběhlo
Projekt: Vodní dům - akce pro veřejnost