Všechny aktuality

Vodní dům zařazen do prestižní ročenky Česká architektura 2015-2016

aktuality

1.06.2017

Ročenka Česká architektura 2015-2016 je již sedmnáctým svazkem v řadě. Výběr staveb k publikování v Ročence provádí z prací nabídnutých vyzvanými architekty v každém ročníku jiná osobnost. Letos byl tím osloveným Antonín Novák, zakladatel Atelieru DRNH, pedagog a proděkan na Fakultě architektury VUT.

Publikace rozhodně není zaměřená jen na odborníky. Jejím cílem je pravidelně podávat zprávu o novinkách v české architektuře odborné, ale především laické veřejnosti a přinášet inspiraci a podněty k diskusi.  Pro zájemce ze zahraničí pak ročenka slouží jako stručný přehled soudobé české architektonické scény.

Návštěvnické středisko Vodní dům v ČAR 2015-2016

Vedle Vodního domu je v ní představen např. Archeopark Pavlov, originální park se hřbitovem v Dolních Břežanech, rekonstrukce Zelného trhu v Brně, dostavba Vrbatovy boudy v Krkonoších či nový Trojský most v Praze.

Ročenka ČAR má 192 stran, je v češtině a v angličtině, prohlédnut a zakoupit si ji můžete také ve Vodním domě. Jejím vydavatelem je nezisková organizace Prostor – architektura, interiér, design, o. p. s.

Při příležitosti vydání Ročenky uspořádal vydavatel prohlídku dvou objektů, představených v knize - Archeoparku Pavlov a Vodního domu. V rámci prohlídky Vodního domu, která proběhla v sobotu 27. května, představil zájemcům stavbu jeden z jejích autorů, architekt Ondřej Smolík z atelieru AND a provoz Vodního domu přiblížila vedoucí Vodního domu Tereza Ptáčková.

 

Autor: Mgr. Tereza Ptáčková
Kategorie: recenze
Projekt: Vodní dům - aktuality