Všechny aktuality

Noc s Andersenem byla letos ve znamení netopýrů

aktuality

5.04.2017

V příběhu o netopýří holčičce Lucce se děti naučily, kde netopýři žijí a čím se živí. Velký úspěch měla hra, děti nechtěly přestat a zahrát si musely i maminky.  Netopýr se zavázanýma očima v ní honil brouka, který sice viděl, ale na každé netopýří tlesknutí musel dvojím tlesknutím odpovědět.

Vyrábění netopýrů z papíru - někdo se držel skutečnosti, někdo se inspirovali Lucčiným puntíkatým šátkem, někteří netopýři hráli všemi barvami duhy.

Běžně se o Noci s Andersenem dětem pohádky čtou, naše děti (a jeden tatínek) pohádku o netopýrech dokonce napsaly! A moc se jim povedla.

A potom už jsme se oblékli a s baterkami vyrazili ven do tmy. Tentokrát ale nebyla cesta označena svítícími bludičkami, ale šli jsme jako netopýři - podle zvuku píšťalky. Přes tři stanoviště, kde jsme si zopakovali informace o životě netopýrů a zahráli čichové pexeso, jsme došli až k posedu, kde na děti čekal poklad. A pak už honem do pyžámek a do spacáků. Na dobrou noc si děti poslechly rozhlasovou pohádku Netopýří král.

Autor: Mgr. Tereza Ptáčková
Kategorie: proběhlo
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj